Rasomschrijving
De framboos Twotimer® 'Sugana Yellow' is een framboos die twee keer per jaar vrucht draagt: één keer in juni/juli, en één keer in september. De bijzondere gele vruchten hebben een aangename zoete smaak.
Dubbele oogst
De Twotimer Sugana Yellow framboos heeft het unieke voordeel van twee oogstperiodes in één seizoen. De eerste rijping vindt plaats in juni op de tweejarige stengels. De tweede, vaak nog overvloedigere oogst, begint vanaf eind augustus op de nieuwe, eenjarige scheuten en houdt aan tot eind september. Hierdoor kunt u gedurende een groot deel van de zomer en het najaar verse frambozen plukken van dezelfde plant.
Grote vruchten
De 'Sugana Yellow' frambozenstruik produceert opvallend grote vruchten met een fraaie conische vorm. De bessen hebben een heldere, lichtgele kleur. Een grappig detail is dat er soms een enkel rood segment in de gele vrucht kan verschijnen; dit is een direct gevolg van de genetische oorsprong van de plant als kleurvariant van de rode Sugana. De vruchten zijn stevig van structuur maar behouden hun sappigheid, wat ze uitermate geschikt maakt voor zowel directe consumptie als verwerking. De 'Sugana Yellow' smaakt milder en zoeter dan de meeste rode frambozen. Dit maakt ze zeer toegankelijk: ook voor kinderen.
Eenvoudige teelt
De plant kenmerkt zich door een krachtige, opgaande groei met relatief weinig zijscheuten. Dit maakt de 'Sugana Yellow' zeer overzichtelijk in onderhoud en snoei. Door de compacte en rechte groeiwijze is de plant eenvoudig te geleiden, wat de plukgemak aanzienlijk vergroot. Daarnaast is het ras zeer winterhard en resistent, waardoor het een betrouwbare keuze is voor zowel de beginnende als de ervaren fruitteler.
Herkomst
De Twotimer® 'Sugana Yellow' is een natuurlijke kleurmutatie (een zogeheten 'sport') van de rode Sugana-framboos, geselecteerd binnen het veredelingsprogramma van Lubera. Het ras behoudt alle positieve teelteigenschappen van het origineel, maar dan in het geel.